top of page

Nasz plan działania!

Pierwsza wizyta, połączona ze szczegółowym wywiadem z rodzicem, badaniem palpacyjnym oraz obserwacją odruchów dziecka jest niezbędna by rozpocząc owocną współpracę.
 
Wizyta u fizjoterapeutki - Magdy/Kasi/Agnieszki składa się z dwóch etapów: wywiadu oraz badania.

1. Przeprowadzenie wnikliwej rozmowy z pacjentem wskazuje terapeucie gdzie znajduje się problem oraz jak długo trwa. Uzyskane informacje są niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy. Konsultacja taka wymaga pełnej szczerości od rodzica/dziecka ale i swobodnej rozmowy z fizjoterapeutą. Należy jednak pamiętać, że jest wiele rzeczy, które dla każdego z pacjentów nie mają znaczenia ale dla terapeuty będą.
 
2. Po zakończeniu wywiadu terapeuta wykonuje badanie kliniczne. Dzięki tej procedurze fizjoterapeuta określa strukturę w ciele pacjenta która daje dolegliwości, lub ustali obszar, który wymaga pracy w celu rozwiązania problemu.
 
3. Na koniec terapeuta ustala wstępny plan postępowania i określa przybliżony czas terapii.
Co ze sobą zabrać?
Na pierwsze spotkanie proszę przynieść ze sobą dokumentację medyczną dziecka(jeżeli jest) tj.; badania obrazowe(RTG, TK, MRI, USG) oraz ich opisy, wypis ze szpitala, skierowanie na rehabilitację. Jeżeli nie posiadasz badań obrazowych(np. RTG) NIE MA POTRZEBY abyś je robił przed pierwszą wizytą.
W co się ubrać?
Należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy umożliwiający swobodny dostęp do okolic ciała, który będzie poddawany terapii (np. kolano, bark). Wskazane jest obuwie zmienne w postaci klapków lub sportowego obuwia zmiennego. W poczekalni jest szatnia z zamykanymi szafkami.
Gdzie?
 
Gabinet znajduje się na ul. Matejki 1 (róg ul. Akademickiej) w Białej Podlaskiej. W tym samym budynku jest również gabinet stomatologiczny (www.elzbietatrzeciak.pl).
Dla pacjentów udostępniamy bezpłatny parking. Można również dojechać autobusem linii F (50-100m od przystanku na ul. Akademickiej) oraz H (500m od przystanku na ul. Glinki).
 
UWAGA! Na potrzeby terapii integracji (SI) Magda przyjmuje w profesjonalnej sali do SI w zaprzyjaźnionym gabinecie z odpowiednim zapleczem. Więcej informacji pod nr tel. 502 045 155.
bottom of page