Nasz plan działania!

Pierwsza wizyta, połączona z wywiadem, badaniem palpacyjnym i terapią wstępną jest niezbędna by rozpocząc współpracę.
Wizyta u fizjoterapeuty - Maćka składa się z dwóch etapów: wywiadu oraz badania.
 
1. Przeprowadzenie wnikliwej rozmowy z pacjentem wskazuje terapeucie gdzie znajduje się problem oraz jak długo trwa. Uzyskane informacje są niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy. Konsultacja taka wymaga pełnej szczerości od chorego ale i swobodnej rozmowy z fizjoterapeutą. Należy jednak pamiętać, że jest wiele rzeczy, które dla każdego z pacjentów nie mają znaczenia ale dla terapeuty będą.
 
2. Po zakończeniu wywiadu terapeuta wykonuje badanie kliniczne. Dzięki tej procedurze fizjoterapeuta określa strukturę w ciele pacjenta która daje dolegliwości.
 
3. Na koniec terapeuta ustala wstępny plan postępowania i określa przybliżony czas terapii.
Co ze sobą zabrać?
 
Na pierwsze spotkanie proszę przynieść ze sobą dokumentację medyczną(jeżeli jest) tj.; badania obrazowe(RTG, TK, MRI, USG) oraz ich opisy, wypis ze szpitala, skierowanie na rehabilitację. Jeżeli nie posiadasz badań obrazowych(np. RTG) NIE MA POTRZEBY abyś je robił przed pierwszą wizytą.
W co się ubrać?
 
Należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy umożliwiający swobodny dostęp do okolic ciała, który będzie poddawany terapii (np. kolano, bark). Wskazane jest obuwie zmienne w postaci klapków lub sportowego obuwia zmiennego. W poczekalni jest szatnia z zamykanymi szafkami.
Gdzie?
Gabinet jak i zabiegi osób dorosłych odbywają się na ul. Sapieżyńskiej 8/ lok. 3 w Białej Podlaskiej. W tym samym budynku jest również Centrum Medyczne Dani-Med, E-paka, gabinety lekarskie oraz salon fryzjerski. Dla pacjentów dostępny bezpłatny parking oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Można również dojechać autobusem (osiedle Janowska, Szpital (WSzS w BP), Bricoman).